KONST / Litografier / Färglitografi 13959002
nr 1395 9002
Lowell Nesbitt
(1933-1993), USA
Färglitografi, Interiör "A & BCDEF". Signerad, AP-upplaga, daterad 1972. Oramat löst blad, 74x58 cm
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 3 maj 2021
kl 19:35:53
1/5 21:19:54
Lowell Nesbitt
Läs mer om Lowell Nesbitt